DLG FUARCILIK LTD. ŞTİ.

 

2009 yılında iki çiftçi örgütünün ortaklığında kurulan DLG Fuarcılık 2018 yılı itibari ile tamamen DLG International GmbH bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir. 

Türkiye’de tarım fuarcılığına farklı bir anlayış getirmek amacıyla 2010 yılında Türkiye’nin ilk açık alan uygulamalı tarım fuarı olan Tarla Günleri fuarını 27-30 Mayıs tarihleri arasında Tekirdağ Karaevli mahallesinde gerçekleştirdi. Burada amaç her çiftçinin kendi işletmesinde uygulamış olduğu üretim tekniklerini ve aynı zamanda ulusal ve uluslararası firmaların kendi ARGE istasyonlarında üretmiş oldukları yeni ürünleri çiftçiler ve sektör profesyonelleri ile paylaşmak için teknik ve ticari bir platform oluşturmak.

Bu amaç doğrultusunda zirai ilaç tohum gübre mekanizasyon ve traktörlerin uygulamalarının bire bir fuar alanında tarlada gerçekleştirmeleri ve bu yeni ürünlerin Türk çiftçilerinin kendi işletmelerinde hayata geçirmeleri için ışık tutmaktadır.

Açık alan uygulamalı tarım fuarı konseptine ürüne özel fuarları da ekleyen DLG Fuarcılık, Türkiye’de ilk ürüne özel fuar olan Potato Days Turkey fuarını 22-24 Ağustos 2019’da Konya Selçuklu Karaömerler’de gerçekleştirdi.

Bu doğrultuda Türkiye’de 3 ayrı fuar organize edilmektedir;

International Filed Days her iki yılda bir Türkiye’nin farklı bir bölgesinde ziyaretçileri ile buluşmaktadır

Tarım ve Teknoloji Günleri her yıl Tekirdağ Karaevli Mahallesinde düzenlenmektedir,

Potato Days Turkey, 2020 yılından sonra her iki yılda bir farklı bir patates üretim bölgesinde düzenlenecektir.

Bunun yanında Yurtdışında DLG International GmbH bünyesinde 14 ayrı ülkede 20’nin üzerinde Tarım, Hayvancılık ve Gıda konularında fuarlar düzenlenmektedir. DLG Fuarcılık, yurtdışında düzenlenen bu fuarlara Türkiye’den katılımcı olan üretici firmalar ve ziyaretçiler konusunda faaliyetlerine devam etmektedir.